Wymiary Nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego – wernisaż wystawy 23 września

W 100-letnią rocznicę uchwalenie ustawy o budowie Portu w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawę fotografii Henryka Poddębskiego wykonanych podczas jego podróży na Wybrzeże w latach 1927-1938.

W 100-letnią rocznicę uchwalenie ustawy o budowie Portu w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Henryka Poddębskiego wykonanych podczas jego podróży na Wybrzeże w latach 1927-1938.

Jak podkreślają organizatorzy wystawy" zdjęcia Poddębskiego "przedstawiają wymiary nowoczesności, która była marzeniem, celem do którego dążyły inne regiony II RP. Niezwykły postęp przemysłowy i technologiczny, rozwój infrastruktury miejskiej, funkcjonalistycznej architektury użyteczności publicznej, obrazy nowoczesnych transatlantyków cumujących przy Dworcu Morskim, ale przede wszystkim nowoczesny styl życia oddziaływały na masową wyobraźnię".

 

  • Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy
  • Partnerzy wystawy: Port Gdynia, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Klif Gdynia
  • Patroni medialni: TVP Gdańsk, TVP Kultura, Trójmiasto.pl, Klif Gdyni
  • Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
  • Przez cały czas jej trwania od 23.09.2022 do 23.04.2023 wstęp na wystawę bezpłatny.

 

 

fot. Henryk Poddębski/POLONA.PL


A+  A-